Aby uruchomić proces zmiany hasła na stronie logowania do systemu netPR.pl wystarczy kliknąć “Problemy z logowaniem?” w stopce boxu logowania.
Następnie w polu formularza “Nazwa użytkownika/e-mail” należy podać nazwę użytkownika lub adres e-mail przypisany do konta oraz kliknąć przycisk "dalej". Jeśli podane w formularzu dane będą poprawne, zostanie wysłana wiadomość z linkiem umożliwiającym zmianę hasła.
Hasło będzie musiało spełniać określone wymogi zdefiniowane przez administratorów w ustawieniach konta firmowego. Wszystkie te wymagania są wyświetlane przy formularzu zmiany hasła po kliknięciu w link w mailu (analogicznie jak w panelu Mój profil).
Po wpisaniu nowego hasła i zatwierdzeniu go przez wysłanie formularza, w oknie przeglądarki pojawi się komunikat potwierdzający udaną zmianę hasła.
Hasła skompromitowane, upublicznione oraz trywialne
W trosce o najwyższe standardy bezpieczeństwa, Oprogramowanie netPR.pl weryfikuje czy wprowadzane hasło, nie zostało skompromitowane przez wyciek danych z innego systemu i upublicznienie go w internecie. Baza skompromitowanych haseł, których użytkownicy nie mogą użyć w systemie, dochodzi do 860 milionów pozycji.
Jeśli podczas ustawiania nowego hasła, zaproponowany przez użytkownika ciąg znaków spełni wymogi polityki haseł, ale znajduje się w bazie skompromitowanych haseł, Oprogramowanie nie pozwoli na jego użycie. Wyświetli się wówczas komunikat: Hasło zostało upublicznione. Nie może być użyte. W takim przypadku należy zaproponować inne hasło. Jeżeli skompromitowanego hasła używasz także gdzieś indziej (co nie jest rekomendowaną praktyką), to również zasadna będzie jego niezwłoczna zmiana.
Uwaga! Twoje hasło jest w pełni poufne. Oprogramowanie netPR.pl nie przechowuje haseł w formie niezaszyfrowanej. Twojego hasła nie znają również pracownicy netPR.pl.
Rekomendacja dotycząca haseł
Zalecamy korzystanie z haseł nie krótszych niż 12 znaków. Optymalne ustawienie siły hasła to bardzo mocne. Zachęcamy również do korzystania z managerów haseł ułatwiających używanie złożonych haseł, zawsze innych do różnych systemów.